ZEMUNFEST 2019

Zemunfest

PETI ZEMUNSKI OTVORENI FESTIVAL OD 17 – 23. AVGUSTA – ZEMUNFEST 2019

Peto jubilarno izdanje letnjeg programa ZEMUNFEST 2019, biće održano u periodu od 17-23. avgusta 2019. godine, na dobro poznatim lokacijama Veliki i Magistratski trg. Centralni događaj festivala je bioskop na otvorenom. Za sedam dana festivala, na dve scene, prikazuje se ukupno deset filmova, svetske i domaće kinematografije, zatim teatar na otvorenom, koncerti grupa „Galija“ i „Vampiri“, igranka u stilu 60ih godina prošlog veka, izložbe slika, kao i posebna dečja zona u okviru koje će biti održane predstave, radionice mozaika, slikarstva, street-art i grafiti, škola fotografije i filma i predstavljanje radova napravljenih tokom ovih radionica.

Ulaz na sve sadržaje je besplatan.

Festival su podržali: gradska Opština Zemun, Kancelarija za mlade Beograd, Sekretarijat za sport i omladinu i Sekretarijata za kulturu, Sekretarijat za privredu, a od ove godine i Ministarstvo omladine i sporta Republike Srbije. Osim pomenutih, festival su podržale i kompanije „Globaltel“, „Hajneken“, JP Skijališta Srbije, PMC Inženjering, Atera plus, StNicholas škola stranih jezika.

PROGRAM VELIKA SCENA

sub 17.8.
20:00 Svečana ceremonija otvaranja
20:30 Pain and glory (Dolor y Gloria, Španija 2019, 113 min) F
Režija: Pedro Almodovar
Uloge: Penelope Kruz, Antonio Banderas, Leonardo Sbaraglia, Asier Etxeandia
Nagrade i festivali: Kan 2019 – Najbolja muška uloga, najbolja filmska muzika…
Žanr: drama

ned 18.8.
21:00 Vampiri – live M

pon 19.8.
21:00 Galija – live M

uto 20.8.
21:00 Poslednji Srbin u Hrvatskoj (Hrvatska, 2019, 90 min) F
Režija:Predrag Ličina
Uloge: Kresimir Mikic, Hristina Popović, Tihana Lazović, Rene Bitorajac, Sergej Trifunović, Severina
Nagrade i festivali: Pula 2019 – Najbolji debitant, najbolja ženska uloga, najbolja muška uloga, najbolja maska, najbolji kostim
Žanr: komedija, avantura, zombi

sre 21.8.
21:00 Kara tavan (Srbija, 2018, 75min) P
Režija: Miloš Đorđević
Tekst: Cile Neimarević
Uloge: Mira Đurđević, Sonja Knežević i Stefan Uroš Tešić
Izvođenja i gostovanja: Akademija 28, širom Srbije

22:30 Ljubav i moda (Jugoslavija, 1960, remaster, 105 min) F
Režija: Ljubomir Radičević
Uloge: Beba Lončar, Dušan Bulajić, Miodrag Petrović-Čkalja, Mija Aleksić
Žanr: komedija, romansa, muzika

čet 22.8.
21:00 Juče (Yesterday, Velika Britanija, 2019, 116 min)
Režija: Deni Bojl
Uloge: Himeš Patel, Lili Džejms, Sofija di Martino
Nagrade i festivali: Montclair 2019 – Nagrada publike za najbolji film
Žanr: komedija, fantazija, muzika

pet 23.8.
21:00 VIS Limunada – Igranka na trgu M

PROGRAM MALA SCENA

Sub 17.8.
21:00 Dijamantino (Diamantino, Portugal, Francuska, Brazil 2018, 96 min) F
Režija: Gabrijel Abrantes i Daniela Šmit
Uloge: Carloto Cotta, Cleo Tavares, Anabela Moreira, Margarida Moreira, Carla Maciel, Chico Chapas
Nagrade i festivali: Kan 2018 – Velika nagrada kritike, Palm dog-nagrada žirija…
Žanr: Drama, komedija

Ned 18.8.
21:00 Robin Hud Dečja predstava
Reditelj: Milena Đorđević
Uloge: Predrag Kotur, Milena Đorđević, Milan Uzelac, Milena Moravčević, Aleksandar Jovanović
Izvođenja i gostovanja: Akademija 28

Pon 19.8.
21:00 Belgijski kralj (King of the Belgians, Belgija, Holandija, Bugarska, 2016, 94 min) F
Režija: Peter Brosens i Džesika Vudvort
Uloge: Peter Van den Begin, Lucie Debay, Titus De Voogdt, Bruno Georis
Nagrade i festivali: Avanca Film Festival 2018 – najbolji film, Don Kihot nagrada, najbolji scenario)
Žanr: Drama, komedija, Road Movie

Uto 20.8.
21:00 Deset naprema jedan (Srbija, 75 min) P
Reditelj: Tatjana Kecman
Uloge: Tatjana Kecman
Izvođenja i gostovanja: UK “Vuk”, širom Srbije, BiH, Hrvatske, Slovenije, Cirih, Bazel, Amsterdam, Rotterdam, Tilburg, Melburn, Adelaid, Sidnej, Brizban, Pert

Sre 21.8.
21:00 Stranac u Raju (Stranger in paradise,Holandija, 2016, 77 min) F
Režija: Gvido Hendriks
Uloge: Valentijn Dhaenens
Žanr: Dokumentarac
Čet 22.8.
21:00 Krvavo mleko (Petit paysan, Francuska , 2017, 90 min) F
Režija: Iber Šaruel
Uloge: Swann Arlaud, Sara Giraudeau, Isabelle Candelier, Bouli Lanners
Nagrade i festivali: César Awards 2018 – najbolja muška uloga, najbolja žesnka sporedna uloga, najbolji prvi film)
Žanr: Drama
Pet 23.8.
20:30 Tišina drugih (El silencio de otros, Španija, SAD 2018, 96 min ) F
Režija: Almudena Karasedo, Roberto Bahara
Uloge: María Martín, José María Galante, Carlos Slepoy, Ana Messuti
Nagrade i festivali: Berlin International Film Festival 2018 – nagrada publike za najbolji dokumentarac
Žanr: Dokumentarac

PRATEĆI PROGRAM I DEČJA ZONA

17-23. Night market
17-23. Izložba fotografija projekta “EKO ART”
17-23. Izložba slika beogradskih mladih umetnika
17/18/19. Slikarska radionica za decu
20/21 Vitraž radionica za decu
22/23 Grafiti radionica za decu i mlade

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *