| « „Viva Vox“: Od gimnazijskog hora do svetske popularnosti | Panevropsko foto takmičenje » |
Besplatan parking za turiste u Beogradu
Besplatan parking za turiste u Beogradu
INICIJATIVA za uvođenje besplatnog parkinga za turiste u Beogradu tokom jula i avgusta
Pozivamo nadležne organe da tokom jula i avgusta obezbede besplatan parking za sve goste naše prestonice.
Beograd je atraktivna turistička destinacija koja i u toku leta može da pruži kvalitetne turističke sadržaje. Smatramo da letnje mesece, kada u Beogradu nema velikih gužvi i postoji značajan broj slobodnih parking mesta, treba iskoristiti da se motiviše dolazak što većeg broja turista, pa i onih koji putuju sopstvenim prevozom kako bi se turistički kapaciteti iskoristili u što većoj meri.
Apelujemo na nadležne gradske vlasti da u toku jula i avgusta ukinu naplatu parkinga za sva vozila koja nisu iz Beograda. Parkiranja do sat vremena u centralnoj, crvenoj zoni, otežavaju masovniji dolazak turista u centar Beograda, u kome se nalazi najveći broj turističkih atrakcija. Pomenimo samo Kalemegdansku tvrđavu, Knez Mihailovu ulicu, Kosančićev venac, Dorćol i druge, koje se ne mogu obići za tako kratak vremenski period.
Udruženje „Moja Srbija" se već godinama aktivno bavi promocijom domaće privrede i turizma. Tokom 2010. godine smo pokrenuli akciju „Letujte u Beogradu" kojom smo pozvali građane Srbije da u vremenu ekonomske krize posete prestonicu i provedu vreme u gradu koji ima sve što je potrebno za kvalitetan letnji odmor.
Predlažemo da se uvođenjem besplatnog parkinga za goste iz unutrašnosti i inostranstva da dodatni impuls povećanju broja turista i turističkog prometa u Beogradu.




















